Jakie usługi świadczy Kancelaria Notarialna Gabrieli Gałkowskiej – Koźmy w Bełchatowie?

Notariusz to prawnik, który dokonuje wiele różnych czynności notarialnych, w tym sporządza akty notarialne. To specyficzne dokumenty, które są zdecydowanie najczęściej przygotowywane. Umowy w tej formie są wymagane m.in. podczas tworzenia testamentu. Może je dla nas opracować Kancelaria Notarialna Gabrieli Gałkowskiej – Koźma z siedzibą w Bełchatowie. Kiedy należy odwiedzić takiego specjalistę? Dowiedz się więcej!

Zakres dokonywanych czynności notarialnych

Notariusz to specjalista, którego działalność obejmuje przede wszystkim sporządzanie różnego rodzaju aktów notarialnych i poświadczeń dziedziczenia. Może przygotować także poświadczenia (np. własnoręczności podpisu) , jak i zajmuje się spisywaniem:

  • protokołów,

  • wypisów,

  • odpisów,

  • wyciągów.

Zakres czynności Kancelarii Notarialnej Gabrieli Gałkowskiej – Koźma obejmuje także doręczanie oświadczeń, jak i sporządzanie projektów aktów, oświadczeń i wielu innych dokumentów – na żądanie. Notariusz pomoże nam również wtedy, gdy chcemy przechować pieniądze, papiery wartościowe lub dokumenty.

W jakich sytuacjach należy odwiedzić notariusza w Bełchatowie?

Do Kancelarii Notarialnej zlokalizowanej w Bełchatowie musimy udać się przede wszystkim wtedy, gdy planujemy kupić lub sprzedać nieruchomość. To istotne, aby umowa została spisana i potwierdzona przez notariusza, bowiem jedynie wtedy niesie za sobą skutki prawne. Wizyta w takim miejscu często niezbędna jest także jeśli chodzi o dziedziczenie. Specjalista sporządzi dla nas testament zgodnie ze wszelkimi przepisami.

Co więcej, Kancelarię Notarialną Gabrieli Gałkowskiej Koźma nierzadko odwiedzają małżonkowie, którzy chcą mieć rozdzielność majątkową, a ta oczywiście musi zostać sporządzana i podpisana przez notariusza. Taki specjalista może przygotować dla nas także odpisy ważnych pism, więc należy się do niego udać, gdy są nam one potrzebne.

Notariusza możemy odwiedzić także, gdy mamy wątpliwości co do prawdziwości jakiegoś pisma. Pamiętajmy jednak, że wizyta w kancelarii notarialnej wymaga przygotowania – m.in. należy zabrać ze sobą dowód osobisty, a także dokumentację związaną z daną sprawą.